okresní přebor Mělník, 4. kolo, 04.09.2016 17:00

FK Vysoká - Sokol Obříství

3:4 (2:3)
penalty 3:5

Branky:35. Štolba M., 41. Řízek D., 79. Čermák J. - 30. , 44. Hovorka J., 45. Vrábel M.
Žluté karty:31. Malák, 45. Hamáček, 70. Martinec, 80. Prejsa, 90. Čermák - 34. Vondrák, 90. Vrábel
Červené karty:52. Franz
Rozhodčí:Braunšveig Vojtěch, Kozlík Petr, Kortanová Marie
Počet diváků:100

Sestava FK Vysoká:
Hamáček Stanislav - Štolba Martin, Martinec Roman, Čermák Jiří, Prejsa Tomáš, Pešan Václav (72. Elogeli Jakub), Řízek David (46. Douděra Jan), Kettner Michal, Vilda Jaroslav, Malák Pavel, Finkous René (K) (65. Vodička Tomáš)

Sestava Sokol Obříství:
Král Filip - Franz Jiří, Vrábel Martin (90. Verbíř Petr), Vondrák Jakub (K), Hašourek Jan, Beran Pavel - Herynk Pavel (71. Litera Petr), Tichota Libor, Tichota Lukáš, Šulc Jakub (86. Sus Petr) - Hovorka Jakub (84. Mansfeld Josef)

Komentář trenéra Sokol Obříství
     Zápas ve Vysoké se rozhodně musel líbit divákům. Padlo hodně branek a útok střídal útok. Ani jedna strana nechtěla prohrát, a tak se více útočilo než bránilo. My zaspali hned úvod zápasu, ale postupně se hra vyrovnala. Nakonec jsme první branku vstřelili my, když Hovorkovu střelu tečovala obrana domácích a domácí brankař nestačil reagovat. Po brance jsme však tradičně přenechali iniciativu domácím, a ty nás potrestali dvěma brankami. První, po odražené první střele se Štolbovi povedl druhý pokus a bylo vyrovnáno. Druhý padl po chybě našeho brankaře, který křičel já, ale bohužel pravý bek? Řízek byl rychlejší. Koncovka I. poločasu byla ale naše. Nejdříve opět vystřelil Hovorka a míč se od tyče odrazil do branky a bylo vyrovnáno. Hned na to kličkoval před soupeřovou brankou náš nejlepší hráč Libor Tichota, byl faulován a pokutový kop proměnil Vrábel. Do druhého poločasu jsme nastoupili ještě hůř než do prvního a hned z úvodního útoku domácích bylo málem vyrovnáno. Pak bohužel Jirka Franz nevhodně vyhodnotil situaci a chtěl ještě před vybíhajícím brankařem míč vypíchnout. Rozhodčí to vyhodnotil za červenou kartu a od 52. minuty jsme hrali o deseti. I tak jsme měli díky Hovorkovi několik šancí vstřelit branku, ale 9-ti členná obrana domácích všechno jeho střely vytěsnila. Pak nám postupně odcházely síly a domácí dlouhými nákopy využívali svou výškovou převahu. Naštěstí pro nás všechny jejich hlavičky neměly správný směr a ani razanci. Nakonec se domácím přece jen podařilo vyrovnat, ale na pokutové kopy jsme byli šťastnější my. Kluci zaslouží dnes velkou pochvalu za bojovný výkon, a to hlavně při hře v oslabení.

Další zápasy 4. kola
     V prvním zápase kola hattrick Polanského a Žídkův gól přinesly Hořínu první letošní výhru v řádné hrací době: AFK Hořín - Horní Počaply 4:1 (2:1). Druhý zápas v Dolních Beřkovicích po nerozhodném prvním poločase rozhodl svým gólem domácí Jakub Žižka. Dolní Beřkovice i přes vyloučení hráče v 86. minutě vedení udržely a porazily Liaz Vehlovice 2:1 (1:1). Trochu nervózní zápas a další hattrick, kdy štastným střelcem byl domácí Tomáš Dinka, viděli diváci ve Veltrusích: AFK Veltrusy - FC Lobkovice 3:1 (1:1). Třetí hattrick tohoto kola z kopačky Adama Chudoby znamenal vítězství Horních Beřkovic: TJ Řepín - Horní Beřkovice 1:4 (1:1). Libiš porazila Vojkovice 2:0 (1:0), Mšeno podlehlo Viktorii Všestudy 1:6 a Labský Kostelec také prohrál na domácí půdě s FK Pšovka Mělník 1:2 (1:2).

Statistiky 4. kola
V 4. kole bylo odehráno 8 zápasů.
Celkem gólů: 35.
Domácí vstřelili 17 gólů (v poločase 9 gólů).
Hosté vstřelili 18 gólů (v poločase 11 gólů).
Průměr gólů na zápas: 4.4
O výsledku zápasu rozhodovalo také 8 gólů z pokutových kopů.
Čisté konto udrželi brankáři týmů: Libiš B
Žluté karty: celkem 37
Nejvíce žlutých karet v jednom zápase: 8
Průměr žlutých karet na zápas: 4.6
Červené karty: celkem 2, nejvíce v jednom zápase: 1
Návštěvnost: 8 zápasů vidělo 490 diváků.

16. TJ Řepín TJ Řepín 4 0 0 0 4 3:13 0

FK Vysoká - Sokol Obříství 3:4 (2:2)8 FK Vysoká - Sokol Obříství 3:4 (2:2)8 FK Vysoká - Sokol Obříství 3:4 (2:2)8 FK Vysoká - Sokol Obříství 3:4 (2:2)8 FK Vysoká - Sokol Obříství 3:4 (2:2)8 FK Vysoká - Sokol Obříství 3:4 (2:2)8 FK Vysoká - Sokol Obříství 3:4 (2:2)8 FK Vysoká - Sokol Obříství 3:4 (2:2)8 FK Vysoká - Sokol Obříství 3:4 (2:2)8 FK Vysoká - Sokol Obříství 3:4 (2:2)8 FK Vysoká - Sokol Obříství 3:4 (2:2)8 FK Vysoká - Sokol Obříství 3:4 (2:2)8 FK Vysoká - Sokol Obříství 3:4 (2:2)8 FK Vysoká - Sokol Obříství 3:4 (2:2)8