Žluté karty:33. Mansfeld Josef - 49. Bittner Jaroslav, 56. Hofman František, 61. Melišík Marek
Červené karty:58. Beran Pavel - 58. Kubata Pavel
Rozhodčí:Braunšveig Vojtěch, Kortanová Marie, Kotek Vladimír

Novák Roman - Vrábel Martin, Vondrák Jakub (K), Hašourek Jan, Beran Pavel, Litera Petr - Mansfeld Josef, Herynk Pavel (78. Douša Pavel), Tichota Lukáš (83. Verbíř Petr), Tichota Libor - Hovorka Jakub (90+2. Pretl Martin)

Sestava AFK Veltrusy:
Nádeník Michal - Lange Jiří, Bittner Jaroslav, Kubata Pavel, Smetana Lukáš - Packa Ondřej, Hofman František, Melišík Marek (K), Bittner Jiří - Dinka Tomáš, Garbier Pavel (68. Podskalský Tomáš)

Komentář trenéra Sokol Obříství
     Dnes se opakoval minulý domácí zápas s Dolními Beřkovicemi, ale tentokrát alespoň se šťastnějším koncem pro nás. V úvodu zápasu jsme opět zahodili dvě tutové šance. Nejdříve šel sám na brankaře hostů Mansfeld, ale ten ho vychytal. Pak si totéž zopakoval Hovorka, který dokonce brankaře obešel, ale dostal se do úhlu a strefil pouze boční síť. Kluci začali hrát nezvózně a naše kombinace byla často moc nepřesná. Hosté dobře bránili a dlouhými nákopy hledali svého střelce Dinka. Až v závěru poločasu se už na to nemohl dívat náš obránce Vrábel, prošel středem hřiště, narazil si míč a jako jediný překonal vynikajícího brankaře Nádeníka. Ten podržel svůj tým i ve druhém poločasu, jelikož vychytal všechny naše tutovky. Díky jemu hosté stále cítili šanci na body a využívali každý okamžik k útočení. Jejich akce ale zastavovala naše obrana nebo jejich nepřesnost. Největší šance měli hosté po naší nerozhodnosti odkopnout míč z vápna. Z mého pohledu to byl zápas našeho týmu s brankařem Nádeníkem, který jsme nakonec jedna nula vyhráli. Hosté si určitě zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Naopak někteří naši hráči musí své výkony zlepšit a zamyslet se nad svou přípravou na zápas.

Další zápasy 5. kola
     Tým Labského Kostelce dorazil do Vojkovic v počtu deseti hráčů a po vyloučení kapitána Pavla Klímy v 57. minutě dohrával v devíti. Domácí tým tak měl snadnou "práci". Vojkovice - Labský Kostelec 4:1 (2:0). Lobkovice nedokázaly využít početní převahy, kdy v 83. minutě byl vyloučen hráč hostů Štěpán Žemlička a tak jediný gól Polanského ze stejné minuty zajistil výhru hostům. FC Lobkovice - AFK Hořín 0:1 (0:0). Liaz Vehlovice porazil FK Vysoká 2:0 (0:0). Zbývající 4 zápasy se odehrály v neděli při stejném počasí jako v sobotu - vedro, teplota vzduchu ve stínu přes 30°C. První gól na hřišti FK Pšovka padl v první minutě, kdy brankář domácích Braunšveig po vykopnutí míče trefil hráče v hřišti a odražený míč zamířil rovnou do jeho brány. Domácí ale ještě v prvním poločase vyrovnali, v druhém pak přidali další dva góly a vedení udrželi až do konce. FK Pšovka B - TJ Řepín 3:2 (1:1). Horní Beřkovice jedou na vítězné vlně a doma porazily Dolní Beřkovice 5:0 (2:0). Také Všestudy doma porazily Libiš B 4:0 (2:0). Horní Počaply domácí zápas nakonec nezvládly a prohrály s týmem SK Mšeno 2:3 (1:1).

Statistiky 5. kola
V 5. kole bylo odehráno 8 zápasů.
Celkem gólů: 28.
Domácí vstřelili 21 gólů (v poločase 9 gólů).
Hosté vstřelili 7 gólů (v poločase 2 góly).
Průměr gólů na zápas: 3.5
Čisté konto udrželi brankáři týmů: AFK Hořín, Sokol Obříství, Liaz Vehlovice, Horní Beřkovice, Viktoria Všestudy
Žluté karty: celkem 40
Nejvíce žlutých karet v jednom zápase: 7
Průměr žlutých karet na zápas: 5
Červené karty: celkem 4, nejvíce v jednom zápase: 2
Návštěvnost: 8 zápasů vidělo 680 diváků.

16. TJ Řepín TJ Řepín 5 0 0 0 5 5:16 0

Sokol Obříství - AFK Veltrusy 1:0 (1:1) Sokol Obříství - AFK Veltrusy 1:0 (1:1) Sokol Obříství - AFK Veltrusy 1:0 (1:1) Sokol Obříství - AFK Veltrusy 1:0 (1:1) Sokol Obříství - AFK Veltrusy 1:0 (1:1) Sokol Obříství - AFK Veltrusy 1:0 (1:1) Sokol Obříství - AFK Veltrusy 1:0 (1:1) Sokol Obříství - AFK Veltrusy 1:0 (1:1) Sokol Obříství - AFK Veltrusy 1:0 (1:1)