ZPRÁVIČKY17.06.2020 Setkání oddílů s VV OFS Mělník
VV OFS Mělník si Vás dovoluje pozvat v pondělí 22.června 2020 do zasedací místnosti MěÚ Mělník od 17.00 hod. V letošním roce nebude klasický Okresní losovací aktiv (proběhne pouze přes internet) a jelikož situace v naší republice dovoluje se s Vámi setkat, rádi Vás přivítáme na setkání s oddíly. Bude to setkání, kdy už budou odevzdány přihlášky na novou sezonu 2020/2021 a budeme vědět o počtu a obsazení soutěží a budeme Vám moci dát informace k novému ročníku včetně toho co se děje přímo na FAČR a vůbec ve fotbale. Navíc VV předá Poukazy na nákup sportovního zboží do SportFotbalu oddílům, které měli v této sezoně mládež tak jak bylo slíbeno. No a v neposlední řadě Vás hlavně rádi uvidíme a podiskutujeme o fotbale, který nám všem asi hodně chyběl. Těšíme se na Vás a doufáme, že dorazíte ve velkém počtu.
Za VV Předseda OFS Mělník Jiří Kabyl
13.06.2020 Turnaj v Tuhani - výsledky
Obříství - Všetaty 3:0 (1:0) - video bude na YT; Tuhaň - Dřínov 2:3 np (1:0)
o třetí místo: Tuhaň - Všetaty 3:1 (1:0)
o první místo: Obříství - Dřínov 5:0 (3:0)
Gratulujeme!
11.06.2020 Turnaj v Tuhani
Náš tým se zúčastní turnaje, který se koná v sobotu 13. června v Tuhani. První zápas se soupeřem ze Všetat začne v 10:15. Další zápasy: 12:00 Tuhaň - Dřínov, 14:30 o 3. místo a v 17:00 finále.
Přijďte fandit!
02.06.2020 Soutěž starších žáků a dorostu pro sezonu 2020/2021
Na základě konzultace s komisí mládeže STK navrhla a VV OFS Mělník schválil pro soutěžní sezonu 2020/2021 změnu počtu hráčů u starších žáků a dorostu na 7+1 na zmenšeném hřišti s jednou přenosnou brankou o rozměrech 7,32 x 2,44 cm (opravdu cm? pozn. StB). Další propozice budou upřesněny RMS 2020/2021.
30.05.2020 Přátelské utkání Velvary B - Sokol Obříství
V sobotu 30. května ve 14 hodin na hřišti soupeře odehrálo přátelské utkání.
Velvary B - Sokol Obříství 4:2 (3:2), z našich dal dva góly Sus M.
27.05.2020 Kluby ušetří na startovném, koronavir mění i podobu předsezonního aktivu
Do poloviny června mají fotbalové kluby čas přihlásit své týmy do nového ročníku okresních soutěží. Mělnický svaz zároveň potvrdil avizované zrušení startovného, kterým chce pro letošek ulehčit oddílům v nelehké situaci.
11.05.2020 Aktualizované desatero chování na hřišti
Od 11. května přistupuje Vláda ČR k dalšímu rozvolnění opatření vydaných v souvislosti pandemií koronaviru. Z tohoto důvodu pro vás FAČR připravila aktualizované desatero chování na hřišti, které se již podruhé snaží cílit na naši členskou základnu a otázky, které ji v souvislosti s pandemií tíží.
04.05.2020 Aktuální desatero chování na hřišti
Ačkoliv jsme se ve čtvrtek 30. dubna dozvěděli o tom, že se od 11. května pravidla pro sportování opět rozvolní, do té doby je ještě spousta času, který můžete využít jistě jinak, než doma.
Připravili jsme pro naši členskou základnu desatero k některým otázkám výkladu rozhodnutí Vlády v oblasti aktuálního nastavení možnosti sportování amatérských fotbalistů.
Toto desatero nemá charakter dodatečného nebo upřesňujícího výkladu, zaměřuje se však na náš sport a naši členskou základnu a je tvořeno východisky z dostupných zdrojů.
Jsme si vědomi, že tento výklad neodpoví na všechny Vaše otázky ihned, bohužel ani my v této chvíli neznáme všechny odpovědi.
Na druhou stranu cítíme potřebu naše členy informovat průběžně alespoň v těch oblastech, ve kterých si jisti jsme a počítáme s tím, že tento dokument budeme průběžně doplňovat v nejkratších lhůtách, ve kterých to jen bude možné.
Tato pravidla jsou doporučujícího charakteru a je nutné vždy vycházet z daných okolností a možností klubu. Pravidla se týkají výhradně venkovního fotbalového hřiště.
Aktuálně vyčkáváme na doplňující výklad Ministerstva zdravotnictví, které přislíbil ministr Vojtěch v pátek 24. 4. 2020 na tiskové konferenci.
25.04.2020 Mohou začít tréninky amatérů a dětí pro 10 lidí, tvrdí Česká unie sportu.
Díky uvolňování vládních opatření mohou začít v omezeném počtu deseti lidí i společné venkovní tréninky amatérských sportovců včetně dětí a mládeže. S odkazem na výklad svého advokáta to dnes uvedla Česká unie sportu (ČUS). V pondělí se mohou podle ní vedle posiloven otevřít pro veřejnost také další vnitřní sportoviště.
09.04.2020 Nedalo se jinak, říká o konci sezony šéf okresního fotbalu. S kluby chce mluvit.
Fotbalová sezona 2019/2020 je v amatérských soutěžích od úterního rozhodnutí Fotbalové asociace ČR definitivně minulostí. Okresní svaz se ale až do startu příštího ročníku zcela odmlčet nehodlá. „Jakmile bude možné, abychom se setkali se zástupci všech oddílů, chceme si vzájemně nastínit možnosti pro nejbližší budoucnost,“ řekl v rozhovoru pro Mělnický deník předseda OFS Jiří Kabyl.
07.04.2020 Fotbalová asociace ukončila sezonu amatérům, pohár chce dohrát v létě
Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR rozhodl kvůli pandemii koronaviru o ukončení amatérských soutěží od třetí ligy níže včetně mládežnických soutěží. Český pohár MOL Cup, v němž zbývá semifinále a finále, by se mohl dohrát v nových termínech.
"Nešlo čekat dál a situace se už musela řešit. Mrzí mě, že nám nebylo umožněno dohrát naše soutěže, ale pokud říkáme všichni, že je zdraví v tuto chvíli jednoznačně na prvním místě, musíme se tím stejně jednoznačně řídit i v našich rozhodnutích," uvedl předseda asociace Martin Malík.
06.04.2020 Liga mistrů by mohla být zrušena, Evropská liga také, připustil šéf UEFA Čeferin
„Letošní ročník Ligy mistrů a Evropské ligy by nemusel mít vítěze. Obě soutěže by mohly být zrušeny,“ připustil první muž evropského fotbalu Aleksander Čeferin v rozhovoru pro německou televizní stanici ZDF nejhorší možný scénář, jaký by mohl pro evropský klubový fotbal nastat.
06.04.2020 Fotbalisty vystřídala zvěř. Srnec si zamotal hlavu do branky
Kuriózní zásah mají za sebou domažličtí hasiči. V neděli krátce po šesté večer vyjížděli na fotbalové hřiště do Kvíčovic. V záchytné síti za brankou uvízl srnec. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že srnec má hlavu s parůžky silně zamotanou do sítě a nedokáže se sám vyprostit.
03.04.2020 Zastavení soutěží by mělo být posledním východiskem, apeluje UEFA
Evropská fotbalová unie vyzvala národní asociace, aby kvůli pandemii předčasně neukončovaly domácí soutěže. Takový postup v současné situaci považuje UEFA za unáhlený. Naopak by podle ní měla snaha všech směřovat k tomu, aby se ligy dohrály na hřišti, přičemž reálný termín restartu vidí až v červenci.
30.03.2020 Vyjádření předsedy OFS Mělník
Dobrý den,
chtěl bych Vám všem popřát, abyste se úspěšně vyhýbali koronaviru a abyste všichni byli v pohodě a zdrávi.
Samozřejmě je zdraví tou nejdůležitější věcí, ale přesto si myslím, že už se nám všem po fotbale stýská.
VV OFS Mělník má připraveno několik variant, jak by mohlo vypadat pokračování okresních soutěží, ale jsme závislí na rozhodnutí státních orgánů a následném rozhodnutí FAČR, naše rozhodnutí musí být v kontextu s rozhodnutím Řídící komise fotbalu v Čechách a SKFS, ten postup musí být jednotný z důvodu postupů a sestupů. Nejspravedlivější by bylo dohrání soutěží, muselo by se posunout ukončení soutěží do konce června a museli bychom odehrát několik kol v týdnu, museli bychom zrušit Rebel český pohár, bylo by to náročné....
Ať bude rozhodnutí FAČR jakékoliv, předpokládám, že by bylo vhodné se společně sejít a společně si nastavit způsob, jak budeme postupovat. Reálně lze nějaké rozhodnutí FAČR očekávat někdy po velikonočních svátcích v návaznosti na rozhodnutí vlády ČR. Čeká nás každopádně složité období, kdy každý bude muset řešit asi důležitější věci než je sport, ale doufám, že o to víc se všichni budeme na fotbal těšit a že všichni budeme připraveni na složité období plné různých ústupků a omezení. Věřím, že to společně překonáme. Budu se těšit, až naše hřiště opět ožijí a místo nekonečných a málo pozitivních zpráv z našeho televizního zpravodajství se budeme radovat z gólů a pěkných akcí.
Držím Vám všem palce, udržujte si zdraví a optimismus, budu se těšit na naše setkání, bude to důkaz, že jsme byli v boji s koronavirem úspěšní.
Buďme společně silní a disciplinovaní, mějte se hezky
J.Kabyl
předseda OFS Mělník
« 1 2 3 4 5 6 »


© 2010-2020 TJ Sokol Obříství.