TJ Sokol Obříství ve vašem mobilu
TJ Sokol Obříství

historie

V druhé polovině 19. století se v Obříství rozvíjel spolkový život: od roku 1881 se zde hrálo divadlo, především pod vedením místních učitelů se pěstovala hudba, vznikla odbočka Matice školské, čtenářská Beseda a roku 1891 byla založena hasičská jednota.
     V roce 1903 vznikl i Sokol. Ten časem rozšiřoval svoji činnost o sporty jako například lehká atletika, košíková, tenis, lední hokej a v neposlední řadě také volejbal, ve kterém bylo dosaženo největších úspěchů v roce 1950 postupem do 1. ligy.
     V roce 1926 byl založen fotbalový klub SK Obříství. Fotbalistům Obříství se dařilo se střídavými úspěchy, kdy třikrát postoupili do krajské soutěže. Nyní má Sokol fotbalové mužstvo mužů, které hraje okresní přebor Mělník, dále žáky a přípravku.

Pavel Verbíř (wikipedia)
Český fotbalista, který odehrál celou svou seniorskou kariéru v záložní řadě severočeského klubu FK Teplice. Byl to dynamický záložník s dobrou kopací technikou. V Teplicích po ukončení aktivní hráčské kariéry pokračuje jako sportovní manažer.
Jako junior hrál v letech 1982–1983 také v klubu Sokol Obříství (okres Mělník).
V anketě Fotbalista roku 2007 získal titul Osobnost roku 2007.
Po ukončení sezóny v červnu 2008 má za sebou 303 ligových zápasů.

Jaroslav Polívka (14.1.1931-11.1.2015)
byl obřístevský rodák a dlouholetý člen TJ Sokol Obříství. Byl součástí družstva mužů v oddíle odbíjené, kdy družstvo bylo vzhledem k podmínkách a možnostem vesnické jednoty velmi úspěšné. V roce 1950 a 1954 byla vybojována účast v I. lize. Velkou zásluhu měl na obnově činnosti oddílu základní tělesné výchovy v roce 1972. V roce 1990 po listopadových událostech v roce 1989 a změně politického režimu v zemi byl ve svobodných volbách zvolen starostou obce. V této funkci setrval do roku 2002. Od roku 2002 do roku 2006 se ujal funkce kronikáře obce.

Sokol Obříství - historie

Sokol Obříství - historie Pavel KreuzingerJaroslav AntošJiří Zima???Pavel LandaStanislav LandaLadislav StruhaZdeněk Ponec???Jiří Ponec???Josef Tláskal

sezóna 1993-1994 Sokol Obříství - historie ???Vladimír PlocekJiří (Bimbo) HrýšaPetr BurdaJosef VerbířStanislav StarýJiří ZelenkaPetr ČouzaPetr Burda st.Karel PonecJaroslav BlažejJiří Růžičkap. Kočka, sponzor klubuPetr VerbířMichal ToncarFrantišek VodičkaRoman JedličkaPetr HumlJan PecháčekMartin TůmaLibor TichotaMartin Havlík

Sokol Obříství - historie Miloš LadaJiří HrýšaJosef VerbířVláďa KorbelMilaf VolfJiří RůžičkaPetr HumlZdeněk Ponec ml.Mirek NimochodskýPetr VerbířMartin TůmaDavid Vlk